Handicapy azjatyckie

Find Bookmaker Top Buchmacher

Handicapy azjatyckie

Handicapy azjatyckie

Co to jest?


Jedna z najciekawszych form obstawiania meczy piłki nożnej rozwiązująca „problem remisów”. Przed startem meczu, drużyna uważana za słabszą otrzymuje od bukmachera stosowny „pozytywny handicap w formie goli – przyznawane są ćwiartki, połówki, trzy-czwarte czy też całe gole.

Patrząc od strony faworyta - otrzymuje on „ujemny, negatywny handicap.

W ten właśnie sposób, na potrzeby zakładu, faworyt meczu jest osłabiony, zaś słabsza drużyna otrzymuje przewagę, dzięki której w sytuacji idealnej, szanse obu drużyn na zwycięstwo równe są 50-50. Jednocześnie, zastosowanie handicapu w formie ułamków-goli eliminuje możliwość remisu w zakładzie.

 

Kto to wymyślił?

 

Handicapy azjatyckie zostały stworzone gdzieś na Dalekim Wschodzie, by obstawianie meczY piłki nożnej stało się bardziej atrakcyjne.

 

Ich pierwotna nazwa, do dziś zresztą preferowana przez Azjatów, to „Hang Cheng”. W 1998 roku, na prośbę Indonezyjskiego bukmachera Joseph Phan, angielski odpowiednik Asian Handicaps, został stworzony przez Joe Saumarez Smitha, dziennikarza specjalizującego się w dziedzinie internetowego hazardu.

 

Które firmy bukmacherskie posiadają Handicapy azjatyckie w ofercie?

 

Unibet, Canbet, 188Bet, Betsson, Bwin, PinnacleSports i kilkoro innych polecanych bukmacherów.

 

Ciekawostki
Wiele osób spotykających się po raz pierwszy z terminem handicapy azjatyckie jest przekonana,że jest to odmiana jakiegoś azjatyckiego schorzenia!

Słowo "azjatyckie" (w terminie handicapy azjatyckie) zraża setki początkujących graczy, gdyż kojarzy im się z czymś bardzo skomplikowanym. Przeciwnie! Handicapów azjatyckich można nauczyć się bez najmniejszych problemów w przeciągu kilku minut, gdyż opierają się one na logice.

Pojedyncze Handicapy azjatyckie