O metodach płatności

Find Bookmaker Top Buchmacher

O metodach płatności

Generalnie, graczy można podzielić na dwie grupy ze względu na stosowaną metodę płatności za zakłady. Do pierwszej grupy zaliczymy tradycjonalistów, którzy używają przede wszystkim przelewów bankowych lub czeków osobistych. Do drugiej zaś należą osoby bardziej nowoczesne, korzystające z kart debetowych lub kredytowych oraz z dobrodziejstw sieci (e-portfele, przelewy elektroniczne). Przeciwnicy rutynowych operacji płatniczych swoją postawę argumentują tym, że te zabiegi są „pożeraczami czasu”(zwłaszcza stanie w kolejce w oczekiwaniu na zgłoszenie przelewu) , są drogie i podatne na ludzkie błędy, podczas gdy, na internetowych metodach płatniczych korzystają obie strony, a sam sposób płacenia rozwija się ku prostszemu, bardziej wygodnemu, a przede wszystkim, bardziej bezpiecznemu.

 

Obecnie, większość bukmacherów online prezentuje podobną, szeroką ofertę sposób płatniczych dla swoich użytkowników. Poniżej, bardzo krótko scharakteryzowano możliwości, w których gracz może obstawić zakład lub otrzymać wypłatę.

 

Metody płatności online:

 • Karty kredytowe i debetowe – najbardziej uniwersalna opcja; aż 80% dokonywanych przez Internet to właśnie transakcje za pomocą kart, większość z nich stanowią karty Visa.

  Jak to działa: by obstawić zakład, najpierw musisz zarejestrować swoją kartę wpisując pewne szczegóły – numer karty, datę wygaśnięcia oraz kod weryfikacyjny. Szanujący się bukmacherzy, na swoich stronach używają różnego rodzaju zabezpieczeń i szyfrowań, które zapewnią bezpieczeństwo przekazywanym od i do klientów transakcjom.

  Depozyt: szybko (do 10 min), opłaty bukmacherów są dość specyficzne, np. może być bez opłat, a mogą one wynosić 1-2% lub więcej. Wypłaty: możliwe są wypłaty z konta przy użyciu karty tylko w przypadku, gdy ta sama karta była już wcześniej użyta przy obstawianiu zakładu; czas przelewu waha się od 1 do 5 dni roboczych.

  Przykłady: Karta kredytowa Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diners – karta klubowa, karta kredytowa JCB, Laser, Solo, Switch.

 • E-portfele/ Portfele internetowe/Portfele online – szyfrowany system pamięci masowej skrywa: kapitał klientów (przesłany na konto e-portfela poprzez: przelew bankowy, kartę pre-paid, kartę kredytową), z którego mogą łatwo korzystać w trakcie robienia zakupów online. Ten internetowy „pośrednik” jest bardzo ceniony przez graczy, którzy bez problemów, lekko i przyjemnie obstawić zakład na swoich kontach zakładów bukmacherskich.

  Jak to działa: by używać konta e-portfela, musisz się zarejestrować, wprowadzając adres e-mail i pewne dane personalne. Następnie możesz doładować swój e-portfel za pomocą czeków, kart kredytowych, debetowych, pre-paid czy przelewów bankowych.

  Depozyt: szybko (do 10 min), podobnie, jak i otrzymywanie pieniędzy. Opłaty: z reguły, użytkowanie e-portfela jest darmowe, choć należy wziąć pod uwagę, że e-portfele różnią od e-portmonetek.

  Przykłady: Moneybookers, Neteller, PayPal, Click2Pay, ClickandBuy, myCitadel, Moneta.ru, UseMyWallet, Instadebit, WebMoney

 • Przelewy online/Bankowość online – jest tym samym, co przelew bankowy, tylko, że za pomocą internetu. Opłaty: różne ( z reguły 1-2,5%). Czas: 2-3 dni robocze.

  Przykłady: Sofortuberweisung, EPS, Przelewy24 i inne.

 • Karty pre-paid (vouchery) – karty o określonej wartości pieniężnej, których można używać robiąc zakupy tradycyjnie, jak i online, a także w bankach, nie wymagają danych personalnych. Zakupy z ta kartą są bezpieczne, bo nie ujawnia się danych osobowych, a płacąc nie wymaga się pewnych szczegółów personalnych.

  Przykłady:

  1. Paysafecard – można ją kupić na stacji benzynowej, poczcie, w aptece, małych sklepikach, kioskach oznaczonych logo PayPoint. Mogą mieć wartość: 10 EUR/GBP, 25 EUR/GBP, 50 EUR/GBP or 75 EUR/GBP. Karta zawiera 16-cyfrowy kod PIN, który należy wprowadzić na danej stronie internetowej, by móc obstawić zakład lub by zagrać. Możesz kupić kilka kart naraz, jeśli potrzebujesz wyższych kwot. Paysafecards są dostępne w ponad 280 tysiącach punktów sprzedażowych w ponad 20 krajach w Europie.

  2. Ukash voucher – można go kupić również w punktach PayPoint, jednak jego wartość nie przekracza 750 EUR/500 GBP. Jego 19-cyfrowy numer to bezpieczny dostęp do transakcji online. Ukash jest dostępny w ponad 320 tysiącach punktów, w 26 krajach światach.

  3. EntroPay – karta Visa typu pre-paid, pozwala Ci na robienie zakupów online wydając tylko limitowaną kwotę pieniędzy, ładowanych wcześniej na kartę. EntroPay działa na podobnej zasadzie jak zwykła karta Visa, z tą różnicą, że nie jest powiązana bezpośrednio z kontem bankowym. Karta jest akceptowalna wtedy, gdy akceptowane są karty Visa.

Offline:

 

 • Przelew bankowy (poza Ameryką Północną można używać także Money TT oraz Przelewu telegraficznego) – bardzo prosta i bezpieczna forma płatności, popularna w Europie, generująca dziennie kilka milionów transakcji.

  Jak to działa: musisz wypełnić formularz w banku, wpisując przy tym dane odbiorcy ( informacje bankowe bukmachera), następnie bank wyśle z Twojego konta na konto bukmachera żądaną kwotę pieniędzy, którą odbiorca otrzymuje zwykle w przeciągu 3-5 dni roboczych lub 2 tygodni, jeśli Twoje pieniądze są przesyłane do zagranicznego banku ( Międzynarodowy przelew bankowy).

  Opłaty zależą od przesyłu z banku do banku. Na przykład: przesłanie kwoty z Twojego lokalnego banku – 25$ - (w 2010 roku, bank amerykański) zajmowało od 2 do 5 dni roboczych; by skorzystać z takiej usługi musisz podać nazwę swojego banku lub skorzystać z alternatywnej formy – home banking.

 • Czeki osobiste – najprościej mówiąc, czek jest dokumentem, którym instruujesz bank, na jakie konto lub rachunek ma wysłać sumę pieniędzy z Twojego konta.

  Jak to działa: Czek musi zostać wysłany pocztą lub kurierem na adres bukmachera. Opłaty: darmowy (pod warunkiem, że na Twoim koncie są wystarczające środki). Czas: w zależności od metody dostarczenia.

 • Czek bankowy (również jako przelew bankowy lub czek) – wypisany przez bank na fundusze własne. Można go nabyć w siedzibie banku (należy sprawdzić jego wartość nominalną i doliczyć niewielką opłatę za usługę), wypełnić i wysłać do odbiorcy.

 

Powodzenia!