Wszystko o zakładach na kartki w piłce nożnej

Find Bookmaker Top Buchmacher

Wszystko o zakładach na kartki w piłce nożnej

Zakłady na kartki w meczach stają się coraz bardziej popularne wśród graczy, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. Piłka nożna, jak wiadomo, jest numerem jeden jeżeli chodzi o liczbę zakładów postawionych u bukmacherów, właśnie dlatego pojawiają się coraz nowsze rodzaje zakładów na tę dyscyplinę sportową. Oprócz tradycyjnych zakładów 1X2 w ofercie bukmacherskiej można postawić na strzelca pierwszego/ostatniego gola, liczbę rzutów rożnych, rzutów wolnych czy karnych, żółte i czerwone kartki, itd. Co więcej, gracze, którzy wybiorą właśnie zakłady na kartki mogą spotkać szeroki wachlarz zakładów:

  • zakład na drużynę z większą ilością kartek
  • pierwsza kartka dla drużyny
  • czas pierwszej kartki
  • czerwona kartka w meczu – Tak/Nie
  • dany zawodnik otrzyma żółtą/czerwoną kartkę
  • handicap azjatycki na ilość kartek w meczu
  • kartka w pierwszych 10 minutach.

Niewątpliwie kartki mogą zmienić przebieg spotkania, co podkręca atmosferę nie tylko na boisku, ale również przed telewizorami. Obstawiając ilość kartek w meczu musimy sprawdzić statystyki fauli poszczególnych zespołów, relacje między konkretnymi zawodnikami, ważność meczu, miejsce rozgrywania spotkania, faza sezonu, styl sędziowania arbitra. Przebieg spotkania w ogromnej mierze zależy od sędziego, ponieważ stanowczy i sprawiedliwy arbiter potrafi w porę ostudzić zapędy zawodników, nieudolny tylko je potęguje. Często niesłuszna decyzja sędziego może wyprowadzić z równowagi zawodników obu drużyn, co z kolei doprowadzi do kolejnych kartek. Istnieje taka teoria, że każda kolejna kartka dla gracza drużyny A zwiększa szansę na otrzymanie kartki przez gracza drużyny B. Udowodniono, że gracze drużyny gości otrzymują około 65% wszystkich pokazanych przez arbitra kartek.

Jak wiadomo żółte kartki mogą szybko doprowadzić do gry w osłabieniu przez jedną drużynę, co skutkuje pewną porażką. Statystycznie rzecz biorąc, bramkostrzelność drużyny grającej w przewadze wzrasta o 65%. Co więcej, tylko 5% zespołów, które zobaczyły czerwoną kartkę zdołało zwyciężyć w danym pojedynku, w 30% meczy wynik nie zmienił się po opuszczeniu  zawodnika, który otrzymał czerwoną kartkę, natomiast w 65% przypadków drużyna takiego piłkarza przegrywała pojedynek. Statystycznie wyliczenia również nie zostawiają żadnych złudzeń, co do tego jak czerwona kartka wpływa na gospodarzy spotkania, a jak na gości. Wyliczono, że czerwona kartka dla gości zwiększa szansę na bramkę dla gospodarzy o 70%, podczas gdy w przypadku czerwonej kartki dla gospodarzy szanse gości rosną o 60%.