W czym tkwi przewaga handicapów azjatyckich?

Find Bookmaker Top Buchmacher

W czym tkwi przewaga handicapów azjatyckich?

Popularność zakładów sportowych stale rośnie, dlatego bukmacherzy starają się wprowadzać do swojej oferty coraz nowsze rozwiązania. Obok tradycyjnych zakładów sportowych można znaleźć zakłady na wydarzenia polityczne, kulturalne, muzyczne oraz społeczne, co więcej pojawiają się coraz nowsze rodzaje zakładów. Wielu graczom przypadły do gustu handicapy azjatyckie, które w odróżnieniu od zakładów 1X2 eliminują problem remisów, dzięki czemu typerzy mają 50% szans na wygraną, a nie 33% jak to jest w przypadku zwykłych zakładów trzy-drogowych.

Na pierwszy rzut oka handicapy azjatyckie mogą wydawać się bardziej skomplikowanymi, ale po dokładnym zapoznaniu się z ich istotą zawieranie zakładów stanie się bardziej atrakcyjne. Handicap jest takim rodzajem zakładu, w którym wyrównuje się kursy pomiędzy zespołami o różnym potencjale w celu wyrównania ich szans. Główną przewagą handicapów azjatyckich jest niższa marża narzucona przez bukmacherów, dzięki czemu kursy w takich zakładach są wyższe. Kolejną zaletą jest to, że nawet obstawiając outsidera można wygrać zakład nawet gdy dana drużyna przegra mecz. W przypadku całkowitych oraz podwójnych (ćwiartkowych) handicapów gracz ubezpiecza swój zakład i w przypadku remisu czy minimalnej wygranej bukmacher zwraca wysokość postawionej stawki.

Rodzaje handicapów azjatyckich
Rozróżniamy następujące rodzaje handicapów azjatyckich:  zerowy, całkowity, połówkowy, ćwiartkowy (podwójny).

  • Handicap zerowy to nic innego jak Zakład Bez Ryzyka – gracz wygrywa zakład gdy dana drużyna wygrywa mecz, w przypadku remisu bukmacher zwraca całość stawki, natomiast porażka danej drużyny oznacza przegraną.
  • Handicap całkowity AH (-1) – gracz wygrywa zakład gdy dana drużyna zwycięży różnicą minimum 2 goli. Wygrana różnicą jednego gola przyniesie graczowi zwrot całości postawionej stawki, remis i porażka oznaczają przegraną.
  • Handicap połówkowy AH (-1,5) – gracz wygrywa zakład gdy dana drużyna wygra różnicą co najmniej 2 goli. Zakład przegrywa w przypadku zwycięstwa jedną bramką, remisu oraz porażki.
  • Handicap ćwiartkowy (podwójny) AH (-0,75) – gracz wygrywa zakład gdy dana drużyna wygrywa różnicą 2 lub więcej goli. Zwycięstwo jednym golem przyniesie 50% wygranej stawki i zwrot 50% stawki, natomiast remis i porażka oznaczają przegraną.

Chociaż handicapy azjatyckie stają się coraz bardziej popularne, nadal nie wszyscy bukmacherzy mają je w swojej ofercie. Do grona najlepszych bukmacherów internetowych, którzy oferują handicapy azjatyckie na różne dyscypliny sportowe należą takie firmy jak  Pinnacle, Sbobet, BetVictor.