Jak stałe fragmenty gry wpływają na wynik meczu?

Find Bookmaker Top Buchmacher

Jak stałe fragmenty gry wpływają na wynik meczu?

Uznaje się, że najprostszym sposobem na zdobycie bramki są stałe fragmenty gry, dlatego zawodnicy jak najczęściej próbują doprowadzać do ich realizacji podczas meczy. Rzuty karne, wolne, rożne, wznowienie gry z autu – stałe fragmenty, które starają się opanować wszystkie drużyny piłkarskie na świecie. Statystycznie rzecz biorąc nawet 40-45% wszystkich goli jest zdobytych na skutek stałych fragmentów gry, właśnie dlatego trenerzy drużyn przywiązują do nich tak ogromną uwagę. Oczywiście te dane mogą się wahać w zależności od ligi i preferowanego stylu gry danych drużyn, ale raczej ten wskaźnik nie odbiega w dużej mierze od danego poziomu.

Oczywiście większość piłkarzy preferuje strzelanie bramek z rzutu karnego. Statystycznie „jedenastka” w 85% przypadków kończy się zdobyciem bramki, ale sędzia nie tak często dyktuje wykonanie rzutu karnego. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku rzutów rożnych, których liczba w meczu zazwyczaj oscyluje około 10. Niewątpliwie, prawdopodobieństwo zdobycia bramki po rzucie rożnym wynosi nie więcej niż 25%, co nie oznacza, że drużyny nie udoskonalają techniki wykonywania tego stałego fragmentu gry.

Nie mniejszą rolę odgrywa skuteczne wykonanie rzutów wolnych, statystycznie rzecz biorąc średnio 5% rzutów wolnych bezpośrednich kończy się golem. Sukces wykonania takiego rzutu zależy przede wszystkim od odległości dzielącej zawodnika, który ten rzut będzie wykonywał do bramki przeciwnika oraz jego umiejętności. Na dużych turniejach piłkarskich, jak się okazało, pada średnio 2 bramki z rzutów wolnych, co daje bardzo niski wynik. W ligach krajowych sytuacja wygląda o wiele lepiej, w każdej lidze znajdzie się kilku specjalistów od rzutów wolnych, których głównym zadaniem jest wykonanie właśnie tego stałego fragmentu gry.

Dlatego przed zawarciem zakładów na daną drużynę należy sprawdzić liczbę rzutów rożnych, karnych i wolnych oraz ich skuteczność. Niektóre kluby piłkarskie posiadają graczy, którzy z wysoką skutecznością wykonują stałe fragmenty gry, warto prześledzić ich ostatnie osiągnięcia oraz kondycję fizyczną przed zawarciem zakładu na daną drużynę. Wszystkie szczegóły w danych statystycznych należy uwzględnić analizując mecze piłkarskie, co pozwoli zwiększyć skuteczność swoich typów bukmacherskich.