Gdzie warto stawiać polskie ligi piłkarskie?

Find Bookmaker Top Buchmacher

Gdzie warto stawiać polskie ligi piłkarskie?

Zakłady na piłkę nożną polska liga

Zakłady na piłkę nożną to znak firmowy wielu bukmacherów. Oferowane są one właściwie przez wszystkie wiodące firmy zajmujące się tą branżą, stąd wybór tej właściwej nie jest zadaniem prostym. My jednak postanowiliśmy dogłębnie przeanalizować pod kątem dostępności 
i atrakcyjności oferty oraz wysokości kursów nasz rodzimy rynek, a więc polską piłkę nożną. Chcesz dowiedzieć się gdzie warto zawierać zakłady na polskie ligi? Zapraszamy do lektury!

 

Zakłady na polską Ekstraklasę oferuje nam obecnie kilkanaście znanych firm: 10bet, Bet-at-home, Bet365, Betsafe, Betsson, Betway, Expekt, Ladbrokes, Pinnacle, Unibet czy William Hill.

Polska Ekstraklasa, choć jej poziom pozostawia nadal wiele do życzenia wciąż się rozwija. 
Powstają przecież nowoczesne stadiony,a na coraz lepszym poziomie są również bazy treningowe dla dzieci i młodzieży. Również poza miastami, często w małych gminach jak "grzyby po deszczu" powstają popularne "Orliki". To jednak nadal za mało by podnieść polski futbol z kolan. A wad i niedopatrzeń ma on przecież wciąż wiele. Wydaje się, że najważniejszą z nich jest cały system szkolenia młodzieży. Pamiętajmy, że zadaniem młodych piłkarzy jest zastąpienie obecnych zawodników za kilka najbliższych lat, a ten problem wydaje się wciąż być pomijany przez działaczy z PZPN-u.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na nie najwyższą jakość polskich lig piłkarskich są z pewnością pieniądze, a konkretniej ich brak. W Polsce zrobienie biznesu na "piłce" jest wciąż trudne i wymaga sporo cierpliwości, a także zainwestowania sporych pieniędzy. Nic w tym dziwnego, że większość "wielkich" naszego społeczeństwa trzyma się z dala od futbolu. Pozostawione samym sobie kluby, tylko dzięki wpływom z Canal + i dość dobrze zarządzającym je działaczom są w stanie utrzymać się na powierzchni. Brak pieniędzy to także brak transferów. Migracja do polskiej ligi przeciętnych zawodników z lig bałkańskich i innych to zabieranie miejsca w składzie naszym wychowankom. Finansowy debet odbija się również na zarządzaniu klubem na zewnątrz. Mam tu na myśli oczywiście sieć scaoutingu, która w Polsce, a także poza jej granicami właściwie nie istnieje. Swoje dorzuca także PZPN, któremu nawet zmiana loga nie pomoże.

Ostatnią bolączką "kopanej" w naszym kraju są piłkarze. O ich półprofesjonalnym podejściu do zawodu można by pisać bestsellery. Wiele do życzenia pozostawia także ich mentalność, a właściwie jej brak. Nie oszukujmy się polskie dzieci nie rodzą się z talentem tak jak brazylijczycy czy litwini z tzw. miękkim nadgarstkiem do gry w koszykówkę. Swoje braki musimy nadrabiać determinacją, ambicją i taktyką. Problem w tym, że styl gry polskich piłkarzy nie sugeruje nam, że w/w wartości odgrywają w nim znaczącą rolę. I tak błędne koło się zazębia.

Najdziwniejsze jest jednak to, że pomimo tak wielu wad i niedociągnięć krajowe rozgrywki piłkarskie, a także spotkania z udziałem naszej reprezentacji cieszą się ogromną i stale rosnącą popularnością wsród klientów firm bukmacherskich. Nic więc dziwnego, że oferty proponowane przez poszczególnych bukmacherów na polskie ligi są coraz bardziej atrakcyjne.

Zakłady na piłkę nożną to znak firmowy wielu bukmacherów. Oferowane są one właściwie przez wszystkie wiodące firmy zajmujące się tą branżą, stąd wybór tej właściwej nie jest zadaniem prostym. My jednak postanowiliśmy dogłębnie przeanalizować pod kątem dostępności 
i atrakcyjności oferty oraz wysokości kursów nasz rodzimy rynek, a więc polską piłkę nożną. Chcesz dowiedzieć się gdzie warto zawierać zakłady na polskie ligi?

Zakłady na polską Ekstraklasę oferuje nam obecnie kilkanaście znanych firm: 10bet, Bet-at-home, Bet365, Betclic, Betsafe, Betsson, Expekt, Ladbrokes, Pinnacle, Unibet czy William Hill.

Zdecydowana większość z nich skupia się na najpopularnieszych w Polsce rozgrywkach rodzimej Ekstraklasy. Taka polityka firm bukmacherskich nie może dziwić, gdyż najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w naszym kraju niesie za sobą wielką rzeszę potencjalnych graczy – klientów z aglomeracji miejskich.
Nie mniej jednak "buki" nie zapomniały o mieszkańcach mniejszych miejscowości, których kluby grają w niższych klasach rozgrywkowych. Ofertę na polską I ligę piłkarską posiadają m.in: 10bet, Bet-at-home, Bet365, Betclic,Betsson, Betway, Bwin, Ladbrokes, Sportingbet, Tobet czy William Hill. Prawdziwe "sito" zaczyna się jednak dopiero od II ligi piłkarskiej, którą w ofercie ma tylko Betsafe. Skąd taka sytuacja? Polska pomimo tego, że dla bukmacherów jest rynkiem bardzo atrakcyjnym nadal przez znaczną większość bukmacherów uważana jest za kraj w którym mecze niższych szczebli obarczone są sporym ryzykiem korupcyjnym. Zważywszy na fakt, że tylko Ekstraklasa i I liga są w Polsce w pełni profesjonalne, ucieczka od wystawiania kursów na niższe szczeble rozgrywek wydaje się w pełni uzasadniona. Z zupełnie inną sytuacją mamy miejsce w innych krajach, gdzie np w Anglii mamy możliwość obstawiania właściwie wszystkich klas rozgrywkowych. Brak oferty na niższe ligi polskie jest także wypadkową słabego rozeznania rynku polskiego, szczególnie regionalnego przez analityków sportowych. Tym bardziej odważna postawa firmy Betsafe jest godna podziwu! Pod kątem atrakcyjności oferty Betsafe deklasuje rywali!

Oferta to jednak nie tylko mnogość klas rozgrywkowych, ale również rozbudowane formy zakładów, a więc ich ilość. Większość w/w firm oferuje nam następujące rodzaje zakładów na rozgrywki Ekstraklasy i I ligi:

  • zakłady zwykłe typu 1 x 2
  • zakłady typu remis nie ma zakładu tzn. ,że możemy postawić na 1 lub 2 drużynę
  • zakłady typu poniżej/powyżej ilośc bramek
  • zakłady typu handicap azjatycki
  • zakłady na wynik do przerwy
  • zakłady na wynik 2 połowy spotkania zakłady live;

Bukmacherzy którzy preferują tego typu rodzaje zakładów to: Bet365, Bwin, Unibet, Betclic, Betway,10 Bet, Betsson i Pinnacle. Warto jednak zaznaczyć, że najbardziej rozbudowaną ofertę posiada firma Bet365! Reasumując więc kryterium atrakcyjności oferty na polskie rozgrywki piłkarskie, mamy dwóch zwycięzców. Dla graczy zainteresowanych niższymi szczeblami krajowych rozgrywek piłkarskich polecamy Betsafe, natomiast dla tych ceniących szeroki wybór zakładów Bet365! Kolejnym ważnym kryterium, którym kierowaliśmy się przy próbie odpowiedzi na pytanie gdzie warto grać polskie rozgrywki piłkarskie, było wysokość oferowych przez bukmacherów kursów. W tym celu przeanalizowaliśmy kursy wystawione przez bukmacherów na mecze Ekstraklasy 
i I Ligi piłkarskiej z kilku kolejek spotkań. Trzeba przyznać, że wystawione przez bukmacherów kursy w wielu przypadkach były bardzo zbliżone, jednak na wyróżnienie zasługuje co najmniej kilka firm. Wśród nich są z pewnością:

Kursy wystawiane przez te firmy nie tylko wyróżniały się odpowiednią wysokością, ale przede wszystkim stabilnością, co jest niezwykle ważne dla graczy!
Wybór jak zawsze pozostawiamy Wam!

Powodzenia!

Zakłady bukmacherskie .com