Bukmacherzy typują wyniki Szkockiego referendum niepodległościowego

Find Bookmaker Top Buchmacher

Bukmacherzy typują wyniki Szkockiego referendum niepodległościowego


Typujemy wyniki jednego z najważniejszych politycznych wydarzeń tego roku.

Szkockie referendum może zmienić mapę Europy i rozpocząć nową historię kontynentu. Szkocja od  300 lat marzyła o niepodległości, i teraz jest coraz bliżej ku spełnieniu swoich marzeń. Pierwsze kroki w tym kierunku były zrobione jeszcze w 1998 roku, kiedy zostało przeprowadzone referendum, w wyniku którego został utworzony odrębny Szkocki Parlament. Z kolei w 2010 roku wydano projekt ustawy w sprawie referendum i rozpoczęły się przygotowania w tej sprawie. Data przeprowadzenia referendum była wybrana nie przypadkowo, w 2014 roku przypada 700 rocznica legendarnego zwycięstwa Szkotów nad Anglikami w wojnie o niepodległość pod Bannockburn.

Od kilku lat najwybitniejsi przedstawiciele Szkocji wypowiadają się na temat referendum, w celu przekonania szkotów do podtrzymania idei niepodległości. Na chwilę obecną Parlament nie ma dużego poparcia wśród obywateli, którym zawsze bardziej zależało na dobrobycie finansowym, niż aspiracjach politycznych. Według rozmaitych sondaży większość szkotów wypowiada się przeciwko suwerenności, mając na uwadze wszystkie trudności związane w wyjściem z unii walutowej Zjednoczonego Królestwa oraz nawet z wejściem do UE jako nowego niepodległego państwa.

To wydarzenie nie mogło nie zwrócić uwagę brytyjskich firm bukmacherskich, które wystawili kursy na wyniki referendum. Najbardziej popularnym zakładami u bukmacherów są zakłady typu Głosy na Tak/Nie, Under/Over Frekwencji na referendum, procent głosów na Tak oraz Debata. Najwyższy kurs głosy Tak oferują bukmacherzy Ladbrokes i Bet365, które wynoszą Tak – 5,50, najlepszy kurs na Nie oferują William Hill i Paddy Power – 1,14. Dwóch bukmacherów oferują atrakcyjne kursy na wysokość frekwencji na referendum, BetVictor wystawił kursy na under/over 70% na odpowiednich poziomach – 2,25 i 1,571 oraz irlandzki operator Paddy Power oferuje kursy na under/over 75% – 1,83/1,83  oraz under/over 43,5% głosów na Tak – 1,83 oraz 2,00.